Logo O nas Wózki inwalidzkie standardowe, aktywne i elektryczne Podnośniki dla osób niepełnosprawnych Sprzęt rehabilitacyjny, łóżka, materace, poduszki, poręcze Dostosowanie samochodu, system gaz hamulec Carospeed, pedał gazu na lewą nogę Usługi napraw sprzętu rehabilitacyjnego Kontakt

Podnośniki do przemieszczania osób niepełnosprawnych

Prezentujemy Państwu gamę podnośników rehabilitacyjnych przeznaczonych do przemieszczania i transportu osób niepełnosprawnych zarówno w warunkach domowych, jak i szpitalnych, a także w domach opieki, ośrodkach rehabilitacji i na basenach. Nasze podnośniki znajdują zastosowanie w codziennych czynnościach ułatwiając pomoc osobie niepełnosprawnej. Osoba asystująca w przemieszczaniu osoby niepełnosprawnej dzięki użyciu podnośnika jest w stanie wykonać czynności, które dotychczas wymagały wysiłku, bez potrzeby użycia siły. Sytuacja taka przynosi obopólne korzyści, zarówno dla osób niepełnosprawnych, które przemieszczane są w sposób komfortowy, a co najważeniejsze sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo redukując do minimum ryzyko urazu, które istnieje podczas przenoszenia przez osobę asystującą. Osoba asystująca uzyskuje możliwość w pełni kontrolowanego transferu osoby niepełnosprawnej bez konieczności unoszenie jej osobiście, co odciąża kręgosłup i czyni przemieszczanie osób niepełnosprawnych pracą łatwą, lekką, przyjemną, a także bezpieczną.

Przemieszczanie osoby nie będzie już wymagało jej unoszenia, a jedynie odpowiedniego podłożenia siedziska, co wykonuje się w bardzo łatwy sposób i bez wysiłku. Przemieszczanie naszymi podnośnikami odbywa się w wygodnej i bezpiecznej pozycji siedzącej lub półsiedzącej w zależności od sposobu zaczepienia siedziska i potrzeb osoby niepełnosprawnej. W zależności od wersji podnośniki umożliwiają uniesienie i przemieszczenie osoby niepełnosprawnej w nastepujących sytuacjach:

W zestawie z podnośnikiem można dobrać jedno z dwóch rodzajów siedzisk (siedzisko standardowe oraz z podtrzymaniem głowy), które oferowane są w dwóch rozmiarach. Siedziska wykonane są ze specjalnych tkanin siatkowych, a dla komfortu osoby przemieszczanej miękkiej tkaniny dystansowej. Nowoczesne tkaniny umożliwiających używanie podnośnika w każdych warunkach, także podczas kąpieli. Podnośniki wyposażone są w siłowniki elektryczne zasilane bateriami (o napięciu bezpiecznym 24 V), co umożliwia ich dużą mobilność, a także bardzo łatwą obsługę sterując podnośnikiem za pomoca pilota.

Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje o modelach naszych podnośników: Omega, Sigma i Stacjonarnym.

Podnośnik Omega dla niepełnosprawnych Podnośnik naścienny Sigma dla niepełnosprawnych Podnośnik stacjonarny - basenowy

Przejście na skróty do opisu typu podnośnika - kliknij wybrany obrazek !!!

Wózki inwalidzkie Tilite Oprzyrządowanie do samochodu dla niepełnosprawnych Dostosowanie samochodów dla niepełnosprawnych Pasy pozycjonujące dla niepełnosprawnych Careva Rampy i podjazdy dla osób niepełnosprawnych Przeciwodleżynowe siedziska i oparcia Jay Przeciwodleżynowe siedziska i oparcia Roho Wózki inwalidzkie elektryczne Invacare Storm, Dragon, Mistral Wózki inwalidzkie elektryczne Rapido, Squod, Tracer, Forest, Escape, Eclips Łóżka opiekuńczo lecznicze rehabilitacja

Tel. 22 676 81 82
e-mail: emico@emico.pl
Copyright 2010 by Emico Sp z o.o.
Designed by Luka
Emico Sp. z o.o.
Ul.Konwaliowa 7 03-194 Warszawa

Valid HTML 4.01 Strict